25 czerwca 2020

Technologie interaktywne i ich zastosowanie

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki o nowych technologiach w branży biznesowej, fotograficznej i filmowej.

V-Totem – rozwiązanie dla galerii handlowych

Zapewne kojarzycie budki w galeriach handlowych z ekranem dotykowym. Są to urządzenia V-Totem, które mogą pełnić rolę mapy obiektu. Podobne sprzęty wykorzystywane są w Urzędach, gdzie po wybraniu odpowiedniej sekcji możemy wydrukować numerek i spokojnie czekać na swoją szansę w kolejce. Dlaczego V-Totem to stanowisko wręcz obowiązkowe w nowoczesnej galerii? Ponieważ jest bardzo interaktywne.

Jak działa V-Totem?

Urządzenie wyposażone jest w specjalny system i może, choć nie musi drukować numery. W galeriach handlowych stanowiska zwykle pełnią rolę map obiektu. Wystarczy wprowadzić do urządzenia zapytanie, np: „McDonald’s”, a otrzymamy konkretną odpowiedź o położeniu restauracji i co często się zdarza – możemy sobie wydrukować dedykowaną nam mapę, dzięki której szybciej dotrzemy do celu.

Czy to rozwiązanie przyszłości?

Można rzec, że już teraz jest absolutną podstawą w każdej, nowoczesnej galerii handlowej. V-Totem nie tylko usprawnia poruszanie się po obiekcie, ale dostarcza właścicielom sklepów bardzo wiele informacji o konsumentach. Choć urządzenie jest bardzo drogie i wymaga dedykowanej obiektowi aplikacji, trudno o zaniechanie takiej inwestycji, gdyż tylko usprawnia funkcjonowanie galerii.

A Wy? Jak często korzystacie z V-Totem w galeriach handlowych? Czekamy na Wasze odpowiedzi pod tematem.

Przykładem nowoczesnej galerii handlowej jest http://galeriabronowice.pl