25 czerwca 2020

Technologie interaktywne i ich zastosowanie

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki o nowych technologiach w branży biznesowej, fotograficznej i filmowej.

Czy inwestycja w stół multimedialny jest opłacalna?

Stoły multimedialne to specjalne blaty wyposażone w ekrany dotykowe, mikrofon, kamerę oraz szereg aplikacji dedykowanych. Najczęściej spotyka się je na salach konferencyjnych, a ostatnio w … Pizza Hut! Jako, że zapewne większość z Was miało przyjemność zamawiania pizzy, pokrótce opiszemy Wam schemat działania stołów multimedialnych.

Jak działają stoły multimedialne?

Są to ekrany z dedykowaną aplikacją. W przypadku Pizza Hut mamy więc skrypt, który pozwala nam na samodzielne skomponowanie naszej pizzy. Nie dość, że nie musimy stać w kolejce po zamówienie (choć w restauracjach Pizza Hut kelnerzy sami podchodzą do stolika), to na dodatek po zamówieniu naszej pizzy po chwili otrzymujemy na ekranie odpowiedź zwrotną z dokładnym czasem oczekiwania na serwowanie.

Czy taka inwestycja jest opłacalna?

Oczywiście, że tak! Sprawdzi się, np: w kawiarniach. Klienci będą mogli bezpośrednio po wejściu do lokalu zająć sobie miejsce i z poziomu ekranu złożyć zamówienie. W czasie oczekiwania na serwowanie będą mogli surfować po internecie lub aplikacji obiektowej (jeśli jest to galeria, to klient będzie mógł sprawdzić oferty innych lokali, np: sklepów odzieżowych), a to na pewno przyspieszy czas oczekiwania na zamówienie.

Choć stoły multimedialne mogą pochłonąć dziesiątki tysięcy złotych, prędzej czy później się zwrócą. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z tym zagadnieniem.