img

Dotykowy, czy tradycyjny - jakie ekrany są dzisiaj w modzie?

Pytanie zadane w tytule tylko teoretycznie wydaje się proste. Ekrany dotykowe choć są w modzie, nie każdego przypadły do gustu. Zwłaszcza seniorzy mają problem z ich obsługą i nie jest to wcale związane z ich stanem zdrowia, co po prostu z innowacją technologiczną oraz cyfryzacją. Postanowiliśmy zrobić rozeznanie i dowiedzieć się, jakie ekrany są dzisiaj w modzie.

Ekrany tradycyjne - uwielbiane przez pisarzy

Mowa nie tylko o smartfonach, a również o monitorach, dlatego te w wydaniu dotykowym nie są lubiane przez pisarzy. Dlaczego? Powodem tego stanu rzeczy jest sama technologia, która dla człowieka lubującego się w klawiaturze oraz myszy komputerowej może tylko zmniejszyć efektywność pracy. Monitory dotykowe dedykowane są grafikom, osobom zajmującym się planowaniem strategii finansowej firmy oraz projektowaniem.

Ekrany dotykowe - lubiane przez młodzież oraz interaktywnych

Agencje interaktywne robią wszystko, aby wykorzystać erę cyfryzacji do implementacji nowoczesnych aplikacji mobilnych. Takimi firmami głównie zarządzają osoby młode, dla których innowacyjność jest sposobem na biznes oraz łatwiejsze życie. Projektują więc V-Totemy, V-Glass'y oraz inne rozwiązania, które chętnie kupują banki, galerie handlowe i instytucje państwowe.

Stacjonarne dla myślicieli, dotykowe dla strategicznych

Bardziej popularne wydają się ekrany dotykowe, ale tradycyjne na pewno nie zostaną wyparte. Cenią je myśliciele, czyli pisarze, programiści oraz audytorzy. Z produktów dotykowych bardziej cieszą się ekonomiści, doradcy finansowi oraz agencje interaktywne.

A Wy? Jakie ekrany wolicie? Piszcie pod tematem!

 

Zobacz również